Yıldız Karması

Posted on Updated on


Bazen BAŞAK gibi olur insan, duvarları örer dışarıya sır vermez . Düzenli, titiz ve yardımsever hali ile ayakta durur. Mantığını kalkan yapar, detaylarla boğuşur. Başkasının uzanan elini tutmayacak kadar gururlu hisseder kendini. Hayat aslında ne kadar dramatiktir. Duygularını başkaları üzerinde anlatır, kendinde gösteremeyeceği kadar özeldir. Gözleri çok şeyi saklar, bakanı da rahatlatır tam tersine. O ışık nereden gelir hiç bilinmez.

Bazen KOÇ gibi gururlu olur insan, ölümüne. Suçluyken bile özür dilemez, bekler ki kaşıdaki özür dilesin. Gözü hep ilerdedir, başı çeker. Zor zamanlarda dağılmak onun harcı değildir. Çabuk toparlanır. Rekabet önce gelir. Koç’un gözlerinde hırs ve ışık vardır.

Bazen BALIK gibi uzaklarda olur. Hayaller başka kimsede bu kadar renkli ve inandırıcı değildir. Başkasının yorgun zamanlarında kendini en uzaklarda hissedeceği yerleren biridir onun yanıdır. O yıkılmaz ama fena dağılır. Toplanma işi de yine kendi usulünce olur. Ayrılık zamanlarında seni uzaklara götüren sakin şarkılara baktın mı kim söylüyor? Balığın gözleri dumanlı olur, hayal perdesi gibi.

Bazen ASLAN gibi olur, asil ve cömerttir ama zor zamanında ne çok bekler takdir edilip kabul görmeyi. Sahneden hiç inmez, ille de duracaksa dram oynamaya başlar. Açıktır o, kibir sanılır bazen. Kibir ile gururu ayırmak gerekir. Gözleri güzel bakar, kral değilse bile öyle hissettirir. Ait olmak isteyene güven verir.

jemandindertr
220811

Reklamlar

Diyecek en az bir şeyim var:

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s